Амбробене — інструкція по застосуванню

By | 20.07.2015

Інструкція по застосуванню Показання до застосування Протипоказання Амбробене для дітей Амбробене для дітей до року Амбробене для інгаляцій Амбробене сироп Амбробене розчин Амбробене таблетки Амбробене розчин для інгаляцій Амбробене при вагітності Амбробене відгуки Амбробене аналоги

Амбробене — инструкция по применению

Багато матусі знають, що Кашель, що виникає у дитини, є захисною реакцією, основне завдання якої — знищення будь-якої перешкоди з бронхіального дерева дитини. Найбільш частою причиною виникнення кашлю у малюків є Простудні та інфекційні захворювання, що вражають бронхи і легені. Терапію слід направити на полегшення дихання, разжижжение в’язкого бронхіального секрету (мокротиння) та поліпшення його виділення в зовнішнє середовище.

Види кашлю:

   Вологий кашель. Він супроводжується рясним виділенням мокротиння. Сухий кашель буває нав’язливим і болючим, що носять нападоподібний характер. Такий стан важко переноситься маленькими дітьми, може викликати болючі відчуття в грудній клітці,

Погіршення сну

  і загальної активності дитини.

Виникає логічне запитання: «При якому кашлі слід приймати амбробене?» Цей препарат, у складі якого міститься амброксол, покликаний зменшити інтенсивність кашлю шляхом полегшення виділення мокротиння з дихальних шляхів. Вірусні і бактеріальні агенти, потрапляючи в дихальні шляхи, провокують розвиток запалення слизової бронхів. На початковій стадії захворювання кашель, як правило, сухий. Саме в цей період і необхідно починати активне лікування – чим раніше буде вжито заходів, тим швидше кашель трансформується у важливий, а стан дитини поліпшиться і запуститися процес одужання.

Інструкція по застосуванню

РОЗГОРНУТИ ІНСТРУКЦІЮ АМБРОБЕНЕ

Інструкція взята з сайту: Http://www. piluli. ru/product/Ambrobene

Склад і форма випуску

Амбробене таблетки:

1 таблетка містить амброксолу гідрохлориду 30 мг;

допоміжні речовини: лактоза; кукурудзяний крохмаль, магнію стеарат, кремнію діоксид високодисперсний;

10 шт. у блістері; 2 блістери в коробці

Амбробене Капсули пролонгованої дії:

1 капсула містить амброксолу гідрохлорид 75 мг ;

допоміжні речовини: МКЦ; МКЦ і карбоксиметилцелюлоза натрію; метилгидроксипропилцеллюлоза; эудрагит RS 30D; триэтилцитрат; кремній колоїдний обложений; желатин; титану діоксид; заліза оксид (жовтий, червоний, чорний);

10 шт. в блістері в коробці 1 або 2 блістери.

Амбробене Розчин для прийому всередину і інгаляцій:

1 мл містить амброксолу гідрохлорид 7,5 мг;

допоміжні речовини: калію сорбат, соляна кислота, очищена вода;

40 або 100 мл у флаконах-крапельницях темного скла, в комплекті з мірним стаканчиком; в коробці 1 комплект.

Амбробене Розчин для ін’єкцій: 1 ампула — амброксолу гідрохлорид 15мг;

допоміжні речовини: моногідрат лимонної кислоти; натрію хлорид, динатрію моногидрогенфосфат гептагідрат; вода для ін’єкцій;

2 мл в ампулі, у контурній чарунковій упаковці 5 шт. в коробці 1 упаковка.

Амбробене Сироп:

5 мл сиропу містять амброксолу гідрохлориду 15 мг;

допоміжні речовини: сорбіт рідкий (не кристалізований); пропіленгліколь; малиновий ароматизатор; сахарин; очищена вода;

100 мл у флаконах темного скла в комплекті з мірним стаканчиком; в коробці 1 комплект.

Фармакологічна дія

Амбробене — відхаркувальний муколітичний засіб.

Амброксол являє собою бензиламінів — метаболіт бромгексину. Відрізняється від бромгексину відсутністю метильної групи і наявністю гідроксильної групи в пара-транс положенні циклогексильного кільця. Володіє секретомоторным, секретолитическим і відхаркувальну дію.

Після прийому всередину дія настає через 30 хвилин і триває протягом 24 годин. Доклінічні дослідження показали, що амброксол стимулює серозні клітини залоз слизової оболонки бронхів. Активуючи клітини війчастого епітелію і знижуючи в’язкість мокротиння, покращує мукоциліарний транспорт.

Амбробене активує утворення сурфактанта, надаючи прямий вплив на альвеолярні пневмоциты 2-го типу і клітини Клара дрібних дихальних шляхів.

Дослідження на клітинних культурах і дослідження in vivo на тваринах показали, що амброксол стимулює утворення і секрецію речовини (сурфактанту), активного на поверхні альвеол і бронхів ембріона і дорослого.

Також при доклінічних дослідженнях було доведено антиоксидантний ефект амброксолу. Амброксол при сумісному застосуванні з антибіотиками (Амоксицилін, цефуроксим, еритроміцин і доксициклін) збільшує їх концентрацію в мокроті та бронхіальному секреті.

Свідчення

Гострі і хронічні бронхіти

   , пневмонія;

Бронхіальна астма

  з утрудненням відходження мокротиння; бронхоектатична хвороба; для стимуляції синтезу сурфактанту при респіраторному дистрес-синдрому у недоношених дітей і новонароджених (у складі комплексної терапії).

Протипоказання

   виразкова хвороба шлунка і дванадцятипалої кишки;

Перший триместр вагітності

  ; підвищена чутливість до препарату.

Спосіб застосування та дози

Дорослим у перші 2-3 дні призначають по 1 таб. 3 рази/добу, потім по 1 таб. 2 рази або по 1/2 таб. 3 рази/добу. Дітям у віці від 5 до 12 років призначають по 1/2 таб. 2-3 рази/добу. Капсули призначають дорослим і дітям старше 12 років по 1 шт. щодня.

Розчин для прийому всередину і інгаляцій дозують за допомогою доданого мірного стаканчика. Внутрішньо дорослим призначають у перші 2-3 дні по 4 мл 3 рази/добу, потім по 4 мл 2 рази або по 2 мл 3 рази/добу. Дітям у віці до 2 років призначають по 1 мл 2 рази/добу; від 2 до 5 років — по 1 мл 3 рази/добу; від 5 до 12 років — по 2 мл 2-3 рази/добу. При проведенні інгаляцій розчин Амбробене вдихають з допомогою інгалятора.

Дорослим і дітям старше 5 років призначають по 1-2 інгаляції в день по 2-3 мл; дітям у віці до 5 років — по 1-2 інгаляції на добу по 2 мл

Сироп призначають дорослим у перші 2-3 дні по 10 мл 3 рази/добу; потім по 10 мл 2 рази або по 5 мл 3 рази/добу. Дітям у віці до 2 років призначають по 2,5 мл 2 рази/добу; від 2 до 5 років — по 2,5 мл 3 рази/добу;від 5 до 12 років — по 5 мл 2-3 рази/добу.

Таблетки, капсули, розчин і Амбробене сироп приймають внутрішньо після їди, запиваючи достатньою кількістю теплої рідини (чай, бульйоном).

Розчин для ін’єкцій вводять в/м, п/к або в/в (повільно струминно або крапельно). В якості розчинника застосовують 0.9% розчин натрію хлориду, 5% розчин глюкози, левулозы, розчин Рінгера-Локка або інший базисний розчин з pH не вище 6.3. Дорослим призначають по 2 мл (у важких випадках — по 4 мл) 2-3 рази на добу. Дітям препарат призначають у добовій дозі з розрахунку 1.2-1.6 мг на 1 кг маси тіла. Зазвичай дітям у віці до 2 років вводять по 1 мл 2 рази; від 2 до 5 років — по 1 мл 3 рази; старше 5 років — по 2 мл 2-3 рази/добу.

При респіраторному дистрес-синдрому у недоношених дітей і новонароджених добову дозу Амбробене збільшують до 10 мг/кг (у важких випадках — до 30 мг/кг), розподіляючи на 3-4 введення.

Побічна дія

Рідко: слабкість, головний біль, біль у шлунку, нудота, блювання, діарея, екзантема.

В окремих випадках: при швидкому в/в введенні препарату — сильний головний біль, сильна слабкість, адинамія.

Особливі вказівки

Парентерально препарат застосовують до повного купірування симптомів захворювання або переходу на призначення інших лікарських форм Амбробене.

Препарат у формі сиропу можна призначати хворим на цукровий діабет (5 мл сиропу містять кількість сорбіту та сахарину, відповідне 0.18 ХЕ).

Лікарська взаємодія

Одночасне застосування Амбробене з лікарськими засобами, яким властива протикашльова активність (наприклад, що містять кодеїн), не рекомендується через утруднення виведення мокротиння з бронхів на фоні зменшення кашлю.

Фармацевтична взаємодія.

Амбробене розчин для ін’єкцій несумісний в одному шприці або крапельниці з іншими лікарськими препаратами, значення pH яких перевищує 6.3, так як володіє кислотними властивостями.

Умови зберігання

Таблетки, капсули, розчин для прийому всередину і розчин для ін’єкцій слід зберігати в захищеному від світла місці при температурі не вище 25°C.

Сироп слід зберігати в захищеному від світла місці при температурі від 8° до 25°C.

Показання до застосування

Максимальна концентрація препарату спостерігається в легеневої тканини. Тому прийом амбробене показаний при таких патологіях:

  При гострих і затяжних патологічних процесах, які зачіпають дихальні шляхи (бронхіти, пневмонія); ефективний при загостренні бронхоектатичної хвороби і бронхіальної астми; сприяє поліпшення відходження мокроти при обструктивному бронхіті; призначається недоношеним малюкам відразу після народження – амбробене підсилюють вироблення сурфактанту (природного мастила альвеол легенів) і перешкоджає розвитку дистрес-синдрому.

Протипоказання

Препарат протипоказаний при таких станах:

   При підвищеній чутливості дитини до амброксолу та компонентів лікарського засобу. Не можна приймати препарат при судомної активності головного мозку та епілепсії. Протипоказаний амбробене при виразковому процесі шлунка. У період виношування дитини (

Перший триместр

   ) і

При годуванні дитини грудьми

  .

Особливий підхід слід дотримуватися при лікуванні препаратом тоді, коли є супутні захворювання сечовидільної системи і хронічні патології печінки, при рясному виділенні мокроти і порушення нормальної моторики бронхів.

Амбробене для дітей

Амбробене рекомендується для дітей, у яких відзначається сухий болісний кашель. Ліки зменшує інтенсивність негативного симптому через півгодини після прийому. Для дітей амбробене призначається в рідкій формі – у вигляді розчину для вживання всередину і сиропу. Препарат можна використовувати для інгаляцій. Існують таблетки, капсули, є і ін’єкційна форма. Тривалість терапії даним препаратом становить п’ять днів – як правило, за цей проміжок часу вдається полегшити стан дитини. Більш того, термін препарат приймати не рекомендується.

Амбробене для дітей до року

Амбробене для дітей до року призначається тільки під наглядом педіатра в умовах стаціонару. Для маляток переважніше форма ліки у вигляді розчину. Недоношеним дітям амбробене призначається з метою профілактики дистрес-синдрому. Цей препарату збільшує секрецію сурфактанту, який не дає спадаться альвеол.

Амбробене для інгаляцій

Амбробене – чудові ліки для проведення інгаляцій. Ця процедура допомагає ефективному виведенню в’язкою і густого мокротиння. Для проведення інгаляції з амбробене слід використовувати непаровой інгалятор або небулайзер. В інструкції з проведення інгаляції з амбробене повідомляється, що на 100 мл припадає 75 мг амброксолу.

Амбробене сироп

Для дітей краще призначення амбробене у вигляді сиропу, який володіє приємним малиновим присмаком. У чайній ложці міститься 15 мг діючої речовини – амброксолу. Крім нього, в сиропі амбробене є сахарин, ароматизатор, рідкий сорбіт та інші компоненти. Випускається амбробене сироп у флаконі, до якого для зручності дозування додається мірний стаканчик. Приймається ліки під час прийому їжі або після їжі.

Режим дозування:

  малюкам, вік яких не перевищує двох років, можна давати по пів чайної ложці двічі на день; до п’ятирічного віку призначається по чайній ложці тричі на добу; дітям, вік яких перевищує 12-річний рубіж, можна пити по 10 мл препарату триразово в день, також як і дорослим.

При лікуванні гострого бронхіту слід дотримуватися наступну схему: три дні приймати максимальну дозу препарату, зазначену вище. По мірі зниження інтенсивності процесу — полегшення відходження мокротиння, зменшення кашлю, слід знизити дозу в два рази, а ще через два дні – зменшити кратність.

Амбробене розчин

Режим дозування розчину амбробене:

  малюкам, вік яких не перевищує двох років, можна приймати по 1 мл розчину двічі на день; від 2 до 6 років призначається по 1 мл тричі на добу; з 6 до 12-річного віку — по 2 мл триразово на добу; дорослим ліки призначається по 4 мл тричі в добу з моменту появи перших симптомів захворювання. По мірі зменшення інтенсивності процесу, кратність прийому і дозування повинні бути знижені.

Амбробене розчин приймається відразу після їжі, запивати його можна чаєм, соком або іншою рідиною.

Амбробене таблетки

Приймати амбробене таблетки слід через півгодини після прийому їжі, запиваючи склянкою води. Малюкам амбробене у вигляді таблеток можна давати з п’ятирічного віку по півтаблетки тричі на добу. Дітям, старше 12 років, також як і дорослим, амбробене призначається по 1 таблетки триразово в день.

Амбробене розчин для інгаляцій

Як приготувати амбробене розчин Для інгаляції? Слід змішати в рівних пропорціях розчин з фізрозчином. В інструкції до амбробене зазначено, що для проведення інгаляції, температура розчину не повинна перевищувати кімнатну. Процедуру потрібно робити в тихій і спокійній обстановці, двічі в день. Дихати слід рівномірно і глибоко, щоб не спровокувати напад кашлю. Для маляток (до 2 років) для приготування інгаляційного розчину достатньо 1 мл ліки, з 2 до 6 років – 2 мл, для більш старших дітей – 3 мл.

Амбробене при вагітності

Клінічних даних, які відповідають на питання, чи безпечний амбробене при вагітності, немає. Але в перші три місяці вагітності прийом амбробене небажаний. Призначити ліки в період виношування дитини може тільки терапевт, у якого вона регулярно обстежується. Лікар повинен ретельно оцінити ризик, якому піддається дитина, призначаючи цей препарат. При ризику Передчасних пологів у жінки, амбробене стимулює дозрівання легень у плода.

Амбробене відгуки

Як показують відгуки батьків, при дотриманні приписів лікаря, амбробене допомагає при кашлі вже через 5 днів після початку лікування. Дітям призначається сироп – він має солодкуватий присмак і фруктовий запах, завдяки чому дитина із задоволенням п’є ліки.

За відгуками лікарів, найбільш ефективну допомогу амбробене надає при сухому кашлі. Для підвищення його ефективності малюкам часто призначається комбінована терапія – амбробене прописується педіатрами у вигляді розчину для вживання всередину і для проведення інгаляційних процедур. При такому призначенні ліки краще проникає в дихальні шляхи, надає максимальний ефект і знижує тривалість загальної терапії. У цьому випадку дуже важливо враховувати дозування препарату, тому правильне лікування може розписати тільки педіатр – не займайтеся самолікуванням, інакше легко можна перевищити допустиму для дитини дозу ліків.

Амбробене аналоги

Перевага амбробене від аналогів полягає в тому, що призначати його можна з самого народження. До аналогів амбробене відносяться наступні ліки: Лазолван, Флавамед, Медокс, Бронхоксол, Амбросан та ін.