Амігурумі (в’язання гачком) для початківців

By | 20.07.2015

Милі забавні лялечки-малюки амігурумі — це японський подарунок рукодільниця всього світу. Іграшки амігурумі, що виконуються гачком або спицями, імітують маленьких чоловічків, тварин або різні предмети, що оточують нас.

Амігурумі (в’язання гачком) для початківців

Милі забавні лялечки-малюки амігурумі — це японський подарунок рукодільниця всього світу. Іграшки амігурумі, що виконуються гачком або Спицями для в’язання, імітують маленьких чоловічків, тварин або різні предмети, що оточують нас.

Особливостями таких ляльок є їх мініатюрність (5-8 см), непропорційність (при невеликій голові великі кінцівки або навпаки), вираження людських емоцій, доброзичливість і миловидність.

Історія амігурумі з Країни висхідного сонця Внутрішній світ амігурумі Одяг для лялечок амігурумі Початок в’язання кільця амігурумі гачком Техніка в’язання амігурумі Перший досвід: як почати в’язати амігурумі

Амигуруми (вязание крючком) для начинающих

Саме із-за цієї філософії добра і довірливою беззахисності в’язані іграшки амігурумі стають більш популярними. Ними Обставляють інтер’єр, Дарують подарунки, прикрашають одяг і особисті речі.

Історія амігурумі з Країни висхідного сонця

Культура символізму в Японії йде вглиб часів, де лялькам відводилася роль учасників магічних обрядів. Їх використовували як оберіг для дому, відлякування злих духів, об’єктів релігійної символіки. Прийнято було обмінюватися фігурками ляльок у свята, бажаючи один одному здоров’я і благополуччя.

Яскравим прикладом такого символізму в японських сім’ях залишилася традиція напередодні Свята дівчаток, що відзначається 3 березня, виставляти фамільні колекції ляльок. Такі колекції передаються по спадку і є предметом гордості для японців.

А роль іграшок амігурумі від магічного домашнього оберега спустилася до простих розваг для дітей. Хоча і в якості подарунка або сувеніра такі в’язані фігурки цілком хороші.

Внутрішній світ амігурумі

Щоб почати виготовляти амігурумі своїми руками, потрібно зрозуміти, як вони влаштовані.

Ляльки амігурумі в’яжуться гачком найпростішим способом в’язання – стовпчиком без накиду по спіралі. Полотно виходить щільне за рахунок використання гачка меншого розміру, ніж вимагає пряжа, щоб не вилазив набивний матеріал і не псувався зовнішній вигляд виробів.

Фігурки амігурумі в’яжуться гачком частинами, можуть кріпитися на каркасі або дротом, якщо необхідна жорсткість, частини зшивається нитками. Для набивання зазвичай використовують вату або сучасні волокнисті наповнювачі. Для стійкості і балансира фігурки, також для розвитку у маленьких діток тактильного сприйняття у фігурки додають пластмасовий або скляний гранулят.

Одяг для лялечок амігурумі

Для В’язання гачком іграшок амігурумі нам знадобиться пряжа і гачки.

Від вибору пряжі залежать розмір і призначення іграшки:

    • Мініатюрні в’яжуться з ниток «ірис», мерсеризованного бавовни стійкого фарбування. • Акрилова пряжа приваблює широкою палітрою кольорів, низькою вартістю і м’якістю полотна. • З бавовняної пряжі вийдуть більш жорсткі і тримають форму виробу. • Вовняні іграшки виходять досить важкими, ниточки можуть дати усадку при пранні. • Для волохатої шерстки іграшок найкраще підходить синтетична ниточка «травичка», іграшки виходять пухнастими і об’ємними, але для початківців в’язати амігурумі необхідно потренуватися в роботі з такою пряжею.

Для перших іграшок не використовуйте «складні» і фактурні нитки, краще виберіть гладкі, середньої товщини.

Також знадобляться гачки різних розмірів, ножиці, набивний матеріал і декоративні елементи (намистини, гудзики, вічка для іграшок і т. д.), металева фурнітура для каркаса.

Початок в’язання кільця амігурумі гачком

Всі іграшки амігурумі починають в’язати з чарівного кільця амігурумі. Особливістю такого початку є те, що регульована петля в середині в’язання дозволяє наглухо затягти отвір у центрі.

В інтернеті можна знайти схеми, відео-уроки, майстер-класи з в’язання кільця амігурумі для початківців.

Техніка в’язання амігурумі

Для виконання фігурок амігурумі для початківців найзручніше користуватися готовими схемами і майстер-класами. В процесі в’язання використовуються базові повітряна петля і стовпчик без накиду. Можливі початку і закінчення рядів найкраще позначати маркерами (або звичайними скріпками), щоб уникнути плутанини та пропуску стовпчиків.

Дотримуйтесь певний порядок у виготовленні фрагментів:

    • голова в’яжеться від потилиці до шиї, • тулуб в’яжеться від низу до шиї, • кінцівки (ноги, руки, хвости, вуха) від кінчиків до основи.

Убавки у в’язанні робіть, не пропускаючи петлю, а пров’язуючи два стовпчики з однією вершиною. Це допоможе вам уникнути ефекту «дірявого полотна». І не шкодуйте розпускати в’язання, щоб виправити помилки. Нагородою для вас буде акуратне і якісно зроблений виріб.

Обов’язково в кінці в’язання елемента залишайте довгий кінець нитки для зшивання. Намагайтеся закінчувати в’язку елементів однаковою кількістю стовпчиків. Це допоможе зшивати частини без припусків.

При зшиванні деталей контрастних кольорів намагайтеся втикати голку в деталі одного кольору, щоб шов був менш помітний. Наприкінці шиття пропустіть нитку через деталь і обріжте у самого краю. Слідів нитки не залишиться.

Перший досвід: як почати в’язати амігурумі

Знаючи ази в’язання, випробувавши пряжу і вибравши гачок, зупиніться все ж на простих фігурках, з невеликою кількістю деталей. Ви зможете зрозуміти принципи в’язання, кріплення деталей, виправити помилки і отримати швидкий результат. Від простого до складного, а не навпаки.

Закінчуючи в’язання, подбайте про дбайливе зберігання вашого виробу. Якщо іграшка призначена для подарунка або тривалого зберігання, то можна упакувати її в прозорий пластиковий тубус (є можливість додатково задекорувати, створивши фон), пошити сумочку-будиночок або просто упакувати в подарунковий пакет. Для святкової упаковки підійде і рукав для запікання, прихоплений стрічкою. Деякі майстрині роблять іменні бирки, що надає солідність і певний шик виробу амігурумі hand-made.