Амікацин інструкція із застосування, відгуки, аналоги

By | 20.07.2015

Інструкція по застосуванню Показання до застосування Антибіотик амікацин Таблетки амікацин Ніж розводити амікацин Форма випуску амікацину Аналоги Відгуки

Амикацин инструкция по применению, отзывы, аналоги

Антибіотик амікацин є напівсинтетичним препаратом широкого спектра дії, належить до антибактеріальної групи аміноглікозидів. Дія його на мікроорганізми полягає в блокуванні продукції особливого білка, що грає важливу роль у розмноженні і зростанні бактерій. Лікарський засіб руйнує захисну оболонку патогенних агентів, що сприяє їх загибелі. Таким чином, амікацин виявляє як бактеріостатичну, так і бактерицидну дію.

В інструкції щодо застосування амікацину зазначено, що до нього чутливі такі хвороботворні мікроорганізми:

   синьогнійна паличка, клебсієла, ентеробактерії,

Кишкова паличка

  , стрептококи, сальмонели (навіть ті штами, які відрізняються стійкістю до дії пеніцилінів та цефалоспоринів).

Амікацин надає згубний вплив і на паличку Коха – Збудник туберкульозу.

Стійкість до дії препарату у бактерій розвивається повільно, тому амікацин займає лідируючу позицію по ефективності серед аміноглікозидів.

Амікацин руйнується під впливом шлункового соку, тому препарат у вигляді таблеток не випускається — тільки в ін’єкційній формі. Максимум амікацину в плазмі крові відмічається через годину після внутрішньом’язової ін’єкції. Пікова концентрація зберігається в кровоносному руслі протягом 10-12 годин. Рівномірно розподіляється по внутрішнім органам організму. Виводиться амікацин нирками.

Інструкція по застосуванню

РОЗГОРНУТИ ІНСТРУКЦІЮ АМІКАЦИН

Інструкція взята з сайту: Http://www. piluli. ru/product/Amikacin

Латинська назва

AMIKACIN

Склад і форма випуску

Ліофілізат для приготування розчину для внутрішньовенного та внутрішньом’язового введення

1 флакон містить 500 мг амікацину (у формі сульфату)

Фармакологічна дія

Антибактеріальне. У відносно малих (терапевтичних) концентраціях Амікацин зв’язується з 30S субодиницею мікросом і блокує синтез білка (бактеріостатичний ефект), у великих — порушує бар’єрні функції цитоплазматичних мембран і викликає загибель мікробних клітин.

Свідчення

Перитоніт, сепсис, менінгіт, остеомієліт, ендокардит, пневмонія, емпієма плеври, абсцес легені та ін тяжкі інфекційно-запальні захворювання.

Спосіб застосування та дози

В/м, в/в струйно, протягом 2 хв) або краплинно.

Добова доза для дорослих і дітей становить 10-15 мг/кг, в 2-3 прийоми. Новонародженим і недоношеним дітям призначають в початковій дозі 10 мг/кг, потім по 7,5 мг/кг кожні 12 год. Тривалість лікування Амікацином при в/в введенні — 3-7 днів, при в/м — 7-10 днів.

Протипоказання

Гіперчутливість (у т. ч. до інших аміноглікозидів), важка ниркова недостатність, неврит слухового нерва, вагітність.

Побічна дія

Ураження нирок, слухового апарату.

Особливі вказівки

Хворим з порушенням видільної функції нирок потрібна корекція режиму дозування Амікацину.

Умови зберігання

У сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 25°С.

Термін придатності — 3 роки.

Показання до застосування

В інструкції до амікацину зазначено, що цей препарат володіє широким спектром активності проти багатьох мікроорганізмів, тому область його застосування досить об’ємна. Амікацин показаний при таких патологічних станах:

   Амікацин призначається для усунення вогнища запалення, локалізованого в дихальних шляхах – його

Призначають при бронхітах

  і пневмонії (як у гострій стадії, так і при загостренні процесу), абсцесах легенів і бронхоектазів. Його часто призначають при перитонітах, холециститах, панкреатитах та інших інфекційних захворюваннях органів дихання. Ефективний він при сальмонельозі, шигеллезе і токсикоінфекціях, які часто зустрічаються в дитячому віці. Допомагає амікацин при запальних процесах, які зачіпають сечостатеву систему – уретриті, пієлонефриті, циститі і простатиті. Антибіотик допомагає при інфекційних захворюваннях, які локалізуються в шкірному покриві і м’яких тканинах при опіках, ранах, інфікованих укусах і остеомієліті. Амікацин входить в комплекс протитуберкульозної терапії.

Антибіотик амікацин

При застосуванні антибіотика амікацину може виникнути цілий ряд побічних явищ:

Сильні головні болі

   , запаморочення і дзвін у вухах; при тривалому лікуванні розвивається приглухуватість; прийом препарату

Може спровокувати судоми

   ,

Знизити артеріальний тиск

  і викликати напад тахіаритмії; антибіотик амікацин може знизити кількість білих кров’яних тілець – лейкоцитів; при лікуванні антибіотиком можуть спостерігатися диспепсичні явища: блювання, нудота, порушення стільця; у поодиноких випадках можуть розвинутися алергічні реакції.

Протипоказанням для призначення амікацину можуть стати наступні стани:

  індивідуальна чутливість до антибактеріальних препаратів аминогликозидового ряду. Кохлеарний неврит, туговухість та інші захворювання слухового і вестибулярного апарату, що супроводжуються зниженням слуху. Виражене порушення роботи нирок, хвороби печінки у декомпенсованій стадії. Тяжкі захворювання серця і судин, патології кровотворної системи.

Дуже обережний підхід повинен дотримуватися при лікуванні амікацином при міастенії і Сильному зневодненні.

При вагітності антибіотик амікацин не протипоказаний, однак таке розпорядження може зробити тільки лікар жінки, оцінивши ризик, який може нанести препарат розвивається плоду. Лікарський засіб проникає через плаценту, тому його застосування в період виношування дитини може позначитися негативним чином на його розвиток.

Якщо амікацин призначається при грудному годуванні, то на весь період лікування малюка бажано перевести на Штучне вигодовування.

Таблетки амікацин

Амікацин випускається в лікарській формі, призначеної виключно для ін’єкцій. У таблетках амікацин не випускається. Не існує ніяких лікарських форм випуску амікацину, призначених для орального вжитку – таблеток, суспензій, драже або капсул, так як всі вони руйнуються під дією кислого середовища шлунка.

Чим розводити амікацин

Чим слід розводити амікацин? Так як лікарський засіб випускається виключно у вигляді порошку, то перед внутрішньовенним або внутрішньом’язовим введенням його необхідно приготувати. Варто відзначити, що амікацин потрібно розводити строго по інструкції, не змішуючи його з іншими ліками в одному флаконі для здійснення ін’єкції.

Розводити амікацин для твору уколи у вену необхідно водою для ін’єкцій. Для краплинного введення порошок амікацину розводять у 200 мл 5% глюкози. Якщо використовувати для цієї мети фізичний розчин, то концентрація амікацину не повинна бути більше 5 мг/мл Розчин готовий до вживання відразу після розведення. Використовувати готовий розчин потрібно негайно – ділити процедуру і зберігати розчин у холодильнику не рекомендується.

Для проведення внутрішньом’язової ін’єкції амікацин слід розчинити в 3 мл води для ін’єкції. Для цієї ж мети можна використати новокаїн — мл 1% розчину (для зменшення хворобливості ін’єкції)

Форма випуску амікацину

Існує тільки ін’єкційна форма випуску амікацину. Препарат вводиться або внутрішньовенно або внутрішньом’язово. Дозування підбирається лікарем індивідуально в кожному випадку і залежить від декількох факторів:

  віку пацієнта, його маси тіла, супутніх захворювань, ступеня тяжкості патологічного процесу.

Стандартна добова доза амікацину і для дорослих, і для дітей становить 5 мг/кг. Ін’єкції слід проводити тричі на добу, з рівним проміжком. При важких патологіях дозування може збільшитися.

Малюкам до тримісячного віку антибіотик амікацин призначається через кожні вісімнадцять годин, а доза розраховується таким чином: 7,5 мл препарату на кожен кілограм маси тіла новонародженого. Тривалість терапії не може перевищувати 1 тиждень при внутрішньовенному введенні препарату. При внутрішньом’язовому способі введення, термін лікування може становити 10 днів.

Аналоги

Які аналоги амікацину можна знайти у вітчизняних аптеках? Якщо виникла потреба в заміні препарату, то в мережі аптек вам можуть запропонувати аналоги амікацину: Амикин, Амикабол, Амикозит, Хемацин, Фарциклин, Селемицин і Ликацин. В цих ліках діючою речовиною є амікацину сульфат. Відрізняються вони лише фірмою-виробником і своєю вартістю.

Відгуки

Як показують відгуки батьків, дітям яких призначався амікацин, даний препарат має високу активність і допомагає при різних захворюваннях. У педіатричній практиці найбільш часто амікацин призначається при Лікуванні кишкових інфекцій – відгуки лікарів свідчать, що ефект помітний вже після першої ін’єкції.

Перед початком терапії слід провести тест, який показує, наскільки патогенні мікроорганізми чутливі до впливу амікацину. Для цього використовуються спеціальні диски, просочені ліками, які поміщаються в культуру, посіяну із запального вогнища.

Істотним недоліком амікацину є сильна болючість його ін’єкції. І, хоча в інструкції рекомендується розводити препарат звичайною водою для ін’єкцій, багато лікарі, щоб знизити неприємні відчуття у дитини, дозволяють використовувати для розчину новокаїн.

Амікацин – вельми серйозний антибіотик, застосування якого може призвести до розвитку небажаних побічних ефектів. Щоб уникнути їх, під час лікування необхідно ретельно контролювати стан дитини – регулярно проводити обстеження вестибулярного і слухового апарату, перевіряти функцію нирок. Якщо при цьому було зафіксовано зниження слуху або погіршення роботи нирок, то дозування амікацину слід знизити або припинити терапію.