Амоксицилін для дітей інструкція по застосуванню

By | 20.07.2015

Загальна інформація (амоксицилін від чого) Інструкція щодо застосування Суспензія амоксициліну Показання Протипоказання Дозування Амоксицилін при вагітності Амоксицилін при ангіні Амоксицилін + клавуланова кислота Аналоги Відгуки

Амоксициллин для детей инструкция по применению

Загальна інформація (амоксицилін від чого)

Амоксицилін – антибактеріальний засіб широкого спектра дії, належить до пенициллиновому ряду напівсинтетичного походження (володіє стійкістю до кислому середовищі шлунка). Головне його завдання — знищення хвороботворних мікроорганізмів. Амоксицилін від чого допомагає? Це ліки пригнічує життєздатність таких патогенних агентів:

  Стрептококів та стафілококів; Кишкової палички; Шигели; Сальмонели; Протея; Менінгокока; Клебсієли та ін.

Дія препарату наступне: при попаданні в організм людини відбувається активне вироблення специфічного ферменту препаратом амоксицилін, від чого руйнується клітинна стінка бактерій. Дія ліків починається через півгодини після прийому і триває протягом восьми годин – це слід врахувати при лікуванні, адже для ефективного лікування важлива не тільки правильно підібрана дозування, але і дотримання певної концентрації препарату в крові, надає згубний вплив на мікроорганізми. Тому препарат призначається три рази в день, з однаковим проміжком часу між прийомами.

Існує кілька форм випуску:

  Капсули (по 250 і 500 мг); Гранульована форма — амоксицилін суспензія, призначена спеціально для лікування дітей.

Варто пам’ятати, що перш ніж призначити амоксицилін дітям, варто провести тест на резистентність – не всі мікроорганізми чутливі до пеніцилінових антибіотиків, а сучасна тенденція така, що невосприимчивых до даного ліків патогенних агентів з кожним днем стає все більше.

Інструкція по застосуванню

РОЗГОРНУТИ ІНСТРУКЦІЮ АМОКСИЦИЛІН

Інструкція взята з сайту: Http://www. piluli. ru/product/Amoksicillin

Латинська назва

Amoxicillin

Склад і форма випуску

Капсули: 1 капсула містить амоксициліну тригідрат 250 або 500 мг;

8, 10, 16, 20, 50, 100 капсул в упаковці.

Таблетки, вкриті оболонкою: 1 таблетка містить амоксициліну тригідрат 250 або 500 мг;

8, 12, 16, 24 шт. в упаковці, або

10, 20, 30, 40, 50 шт. в упаковці.

Гранулят для приготування суспензії для прийому всередину:

5 мл готової суспензії містять амоксициліну тригідрат 250 мг;

допоміжні речовини: натрію сахарин, симетикон, натрію бензоат, тринатрия цитрат безводний, камедь, віддушка (із запахом фруктів, малини і полуниці), сахароза;

40, 60 100 мл у флаконах темного скла, 1 флакон у комплекті з дозировочной ложкою в картонній пачці.

Фармакологічна дія

Амоксицилін — антибіотик широкого спектра дії з групи напівсинтетичних пеніцилінів, має широкий спектр дії. Ефект амоксициліну настає дуже швидко. Як і інші пенициллиновые антибіотики, він пригнічує синтез клітинної стінки.

Амоксицилін діє бактерицидно і активний щодо грампозитивних коків (Staphylococcus spp., Streptococcus pneumoniae, стрептококи групи A, B, C, G, H, I, M); грамнегативних коків (Neisseria meningitidis, N. gonorrhoeae); грамнегативних паличок (Escherichia coli, Shigella spp., Klebsiella spp., Proteus mirabilis, Salmonella, Campilobacter, Haemophilus influenzae, Bordetella pertussis, Chlamydia).

Амоксицилін активний щодо всіх мікроорганізмів, чутливих до пеніциліну G: Erysipelothrix rhysiopathiae, Corynebacterium, Bacillus anthracis, Actinomycetes, Streptobacilli, Spirillium minus, Pastereulla multocida, Listeria, Spirochaeta (Leptospira, Treponema, Borrelia) та ін, а також різні анаеробні мікроорганізми (у тому числі пептококи, пептострептококи, клостридії і фузобактерії).

До Амоксициліну стійкі штами мікроорганізмів, які продукують бета-лактамази.

Амоксицилін кислотоустойчив і в зв’язку з цим ефективний при пероральному застосуванні.

Свідчення

Бактеріальні інфекції, спричинені чутливими до Амоксициліну збудниками:

   гострі та хронічні інфекції дихальних шляхів (ангіна, гострий середній отит, фарингіт, синусит; гострий та хронічний бронхіт, бронхопневмонія, абсцес легенів); гострі та хронічні інфекції ШКТ, жовчовивідних шляхів, перитоніт, холецистит,

Кишкові інфекції

  ); гострі та хронічні інфекції сечовидільної системи (пієлонефрит, уретрит, гонорея); гнійні інфекції м’яких тканин; сепсис

Спосіб застосування та дози

Дорослим призначають по 500 мг 3 рази/добу. При тяжкому перебігу захворювання — по 1 г 3 рази/добу.

Дітям у віці 5-10 років призначають по 250 мг 3 рази/добу, дітям 2-5 років – по 125 мг 3 рази/добу, дітям до 2 років – із розрахунку 20 мг/кг маси тіла (розділена на 3 прийоми). Курс лікування — 5-12 днів. Інтервал між прийомами 8 ч.

Для лікування гострої неускладненої гонореї призначають одноразово 3 г (в комбінації з 1 г пробенециду).

Жінкам зазначену дозу рекомендується повторити через добу.

У пацієнтів з порушенням функції нирок при КК 10-40 мл/хв інтервал між прийомами слід збільшити до 12 год; при КК менше 10 мл/хв інтервал між прийомами повинен становити 24 год.

Побічна дія

Алергічні реакції: Кропив’янка, Шкірний висип, еритема, екзантема, набряк Квінке, Риніт, Кон’юнктивіт, фотосенсибілізація; рідко – пропасниця, біль у суглобах, еозинофілія; в поодиноких випадках – анафілактичний шок.

Інші: можливий розвиток суперінфекції з Появою рідкого стільця, нудоти.

Протипоказання

  підвищена чутливість до пеніцилінів; інфекційний мононуклеоз.

Вагітність та лактація

Дані про можливу ембріотоксичну, тератогенну або мутагенном дії препарату при прийомі під час вагітності в даний час відсутні.

Амоксицилін виявляється в грудному молоці, що слід враховувати при призначенні Амоксициліну у Період лактації.

Особливі вказівки

У хворих з підвищеною чутливістю до цефалоспоринів, карбапенемів слід враховувати можливість перехресної алергії.

При тяжких інфекціях шлунково-кишкового тракту, що супроводжуються постійною діареєю або блюванням, не слід призначати амоксицилін всередину через можливості поганого всмоктування.

Застосування антибіотиків неефективно при лікуванні гострих респіраторних вірусних інфекцій.

Особливої обережності слід дотримуватись у хворих з алергічним діатезом або Бронхіальною астмою та сінної гарячки (поліноз), захворюваннями ШКТ в анамнезі (особливо коліт, пов’язаний із застосуванням антибіотиків).

При тривалому прийманні Амоксициліну слід одночасно призначати ністатин, леворин або інші протигрибкові препарати.

При тривалому застосуванні високих доз препарату у пацієнтів слід контролювати показники функції печінки і нирок, проводити загальні аналізи сечі. Доцільно контролювати картину периферичної крові.

При тривалому лікуванні слід враховувати можливість розвитку суперінфекції нечутливими мікроорганізмами, в т. ч. грибами.

При проведенні терапії слід забезпечити адекватне споживання рідини та підтримання достатнього діурезу.

При появі водянистого калу з домішками слизу і крові, болю в животі, лихоманкою, тенезми слід підозрювати розвиток псевдомембранозного коліту. У цьому випадку Амоксицилін слід відмінити і призначити відповідне лікування. При цьому препарати, що уповільнюють перистальтику ШЛУНКОВО-кишкового тракту, протипоказані.

Лікарська взаємодія

Одночасне застосування препарату з пробенецидом призводить до підвищення концентрації амоксициліну в крові за рахунок зменшення його виведення нирками. При цьому проникнення амоксициліну в тканини може знижуватися.

Умови зберігання

Зберігати в сухому, захищеному від світла місці, при кімнатній температурі.

Приготована суспензія стійка при температурі від 15 до 25оС протягом 14 діб.

Суспензія амоксициліну

Амоксицилін дітям призначається у спеціальній формі – у вигляді суспензії, яку можна приготувати шляхом розведення гранульованого препарату водою в домашніх умовах. Дана лікарська форма має безліч переваг, порівняно з таблетованої:

  Амоксицилін суспензія призначена для лікування дітей молодшого віку. Тому вона має приємний солодкуватий смак і малиновий запах. Чайна ложка (5 мл) містить 250 мг лікарського засобу, що дозволяє визначити точне дозування препарату, орієнтуючись на вагу дитини (а не тільки на його вік). До складу суспензії входить препарат симетикон, який запобігає розвиток здуття і кольок у зовсім маленьких дітей.

Для того щоб приготувати ліки, долийте прокип’яченої води до мірної позначки. Добре збовтайте до отримання гомогенної маси. Суспензія готова до застосування. Амоксицилін для дітей готову суспензію можна зберігати не більше двох тижнів, після чого ліки стає непридатним для вживання. Перед кожним прийомом ліки необхідно ретельно збовтувати.

Свідчення

Антибіотик амоксицилін призначається при таких патологічних станах:

   При інфекційному процесі в верхніх дихальних шляхах – синуситі (запаленні пазух носа),

Фарингіті (захворювання глотки)

   ,

Ларингіт (запалення гортані і голосових зв’язок)

   .

При трахеїті (ураженні трахеї)

   ,

Бронхіті (захворювання бронхів)

   і

Пневмонії (запаленні легенів)

   .

При ангіні (запаленні мигдалин)

   і

Отиті (патологічному процесі в середньому вусі)

   . Лікарська форма амоксицилін таблетки призначаються при інфекції сечовивідного тракту і статевих органів (

Гострому і хронічному пієлонефриті

   ,

Циститі

   , ендометриті). Лікують цими ліками і вельми специфічне захворювання – гонорею. Препарат ефективний при ліквідації захворювань шкірного покриву – бешихи та імпетиго, викликаних стрептококової інфекцією. Антибіотик амоксицилін широко призначається при кишкових захворюваннях. Пеніциліни залишаються препаратами вибору для

Лікування менінгіту

  . Застосовуються антибіотики цієї групи при листериозе, боррелиозе і лептоспірозі. Його призначають і при сепсисі. Амоксицилін входить до складу комплексної терапії виразкової хвороби шлунка і дванадцятипалої кишки.

Протипоказання

Незважаючи на те, що амоксицилін для дітей є найбільш кращим антибактеріальним засобом, існує ряд захворювань і патологічних станів, при яких даний препарат приймати ні в якому разі не можна:

   Алергічні захворювання –

Бронхіальна астма

   ,

Атопічний дерматит

   , поліноз. Може спостерігати індивідуальна непереносимість пеніциліну – якщо при попередньому призначенні будь-якого препарату цієї групи виникала алергічна реакція, то в цьому разі застосування амоксициліну категорично протипоказано. Важкі ураження печінки і печінкова недостатність.

Виражений дисбактеріоз

   . Інфекційний мононуклеоз. Лімфолейкоз. З обережністю призначають амоксицилін таблетки при

Хронічних хворобах нирок

  і порушенні згортання. У даних ситуаціях дозування препарату може бути знижена.

Дозування

Будь-яка лікарська форма амоксициліну (таблетки або суспензія) приймаються виключно всередину. Залежно від прийому їжі немає – препарат можна пити до їжі, під час або після, коли пацієнту зручно. Дозування ліків наступна:

  Дорослим людям і дітям, вік яких понад 12 років, а маса перевищує 40 кілограм, призначається амоксицилін 500 мг тричі на добу. При важких ступенях захворювання разова доза може бути доведена до 750-1000 мг. Максимальна доза (добова) для дорослої людини становить 6 грам.

Для дітей дозування ліків підбирається лікарем індивідуально. Добова доза препарату залежить від віку дитини, маси тіла і тяжкості захворювання.

  Для дітей до двох років (маса тіла більше 20 кг) добова доза становить 20 мг/кг у три прийоми. Від 2 до 5 років разова доза – 125-250 мг (2,5-5 мл суспензії). Від 5 до 10 років – 250 мг три рази на день.

Тривалість лікування визначається лікарем. Середня тривалість терміну прийому 5-10 днів. Після зникнення основних проявів захворювання припиняти лікування не рекомендується – варто пропити амоксицилін у терапевтичній дозі ще два дні, щоб уникнути рецидиву хвороби.

Амоксицилін при вагітності

Амоксицилін при вагітності призначає тільки лікар. Дозування підбирається індивідуально. Призначення повинно бути обґрунтованим. Препарат відноситься до категорії безпечних, тератогенних властивостей у нього не виявлено. Однак прийом будь-яких ліків у цей період пов’язаний з певним ризиком для Здоров’я майбутньої дитини.

Амоксицилін при ангіні

У період застудних захворювань препарат вибору — амоксицилін, відгуки свідчать про його високу результативність при лікуванні ангіни. Це універсальне антибактеріальний засіб, що відрізняється високою ефективністю і мінімальною кількістю побічних ефектів.

При хворобі застосовувати препарату слід після їди, щоб посилити його.

Амоксицилін + клавуланова кислота

Єдиний недолік чистого амоксициліну – недостатня стійкість його до пеніцилінази. Дана проблема вирішена шляхом з’єднання двох препаратів — амоксицилін клавуланова кислота. Назва комбінованого ліки — амоксицилін клавуланат. Кислота блокує руйнівний ефект ферменту, підвищуючи ефективність антибіотика.

Аналоги

Препарат амоксицилін аналоги є в солідній кількості. Однак діюча речовина в них однакове. До них відносяться наступні амоксицилін аналоги: Амоксициліну тригідрат, Амоксиллат, Амоксі, Хиконцил, Ирамокс, Бактокс, Данемокс, Экобол, Е-Мокс та інші.

Амоксицилін аналоги виробляються різними фармацевтичними аналогами, ефективність їх дії може коливатися в досить широкому діапазоні (залежить від «чистоти» лікарського засобу). Тому не варто економити на дешевих лікарських засобах.

Відгуки

Пацієнти, які проходили курс лікування ліками амоксицилін, відгуки залишають найчастіше позитивні. Відзначається швидка ліквідація ознак захворювання, рідко трапляються побічні ефекти. Безсумнівна перевага ліки полягає і в тому, що його прийом не залежить від їжі.

Однак трапляється, що препарат не допомагає. Найчастіше це відбувається внаслідок того, що амоксициліну клавуланат або звичайний амоксицилін призначаються шляхом емпіричної збірки, без попередньо проведеного тесту на чутливість. А пацієнти сприймають неефективність лікування як недолік препарату, що в корені невірне судження.

Варто відзначити, що амоксицилін клавуланова кислота є одним з найбільш безпечних антибіотиків з мінімальним кількістю негативних ефектів. Однак не варто займатися самолікуванням, приймаючи препарат без припису лікаря.