Червоне весільне плаття

By | 02.09.2015

Красное свадебное платье

Весільні прикмети про колір сукні нареченої говорять різне. Що ж означає колір червоного весільного плаття в дійсності?

У древній Русі за традицією було прийнято одягати весільну сукню червоного кольору. В сучасному розумінні, звичайно, це навряд чи зараз можна назвати звичним сукнею, це скоріше був сарафан такого кольору, розшита красивою вишивкою. За прикметою, червоне весільне плаття захищало наречену від пристріту, заздрості злих людей, оскільки в цей день наречена вважалася особливо вразливою.

Пізніше в Росію прийшла мода з заходу на біле плаття нареченої, прижилася і залишилася такою ж популярною на сьогоднішній день. За європейськими традиціями білий колір є символом радості, невинності і чистоти. Тому дівчина, яка виходила заміж вперше, одягала білу сукню. Якщо ж наречена виходила заміж повторно, вона вже не могла одягнути біле вбрання і доводилося вибирати плаття іншого кольору.

Одягати біле плаття в день весілля стало традицією, а червоне весільне плаття початок трактуватися, як приносить сварки і конфлікти. Таким чином, червоний вінчальний наряд, що символізує щастя і багатство, перетворився в небажане весільне вбрання.

Колір весільного плаття — прикмети хороші і не дуже

Дівчині важливо осмислити прикмети на весілля. Колір сукні, так само, як і інші елементи урочистої події, є значущою деталлю в плануванні весільного торжества. Що ж віщують нам інші кольори?

    Плаття золотого кольору – до достатку і багатства. Сукня сріблястого кольору – шлюб буде не довгим. Вийти заміж у сукні рожевого кольору – довга ніжна любов. Чорний колір сукні – можливе вдівство. Фіолетова сукня – любовна магія в парі. Синє плаття – байдужість чоловіка до дружини. Блакитне – щирість відносин. Зелене – скромність в достатку, щастя в родині. Жовте – шлюб буде тривати не довго. Помаранчеве – повагу в суспільстві, будуть ставити в приклад. Кремове – подружні зради. Коричневого кольору – розлучення з поділом нажитого.

Прикмети на весілля: війна квітів сукні нареченої

Прикмети свідчать: колір весільної сукні повинен бути білим. Біле плаття нареченої прийнято вважати символом Божої благодаті.

Те, що весільний наряд повинен бути виключно білого кольору, вже давно стало традицією і мало ким оскаржується. Здавна цей колір сукні у нас асоціювався з невинністю нареченої. І звичайно, не дивлячись на те що, питання невинності і чистоти у нинішніх наречених вже не такий актуальний, білий колір кращий як символічний атрибут радості, світла, новизни.

Однак червоний колір весільної сукні у слов’ян досі в пошані. Червоний колір оздоблення – це захисна енергія, перешкода будь зурочень, псуванням і неприємностей. Тому у весільному вбранні повинні бути присутніми елементи червоного. Це може бути квітка, стрічка, сережки або навіть туфлі.

Східні прикмети: червоне весільне плаття на багатство

Красное свадебное платье

На сході є свої весільні прикмети. Червоне весільне плаття прийнято було вдягати в східних країнах не тільки споконвіку, але і в сьогоднішній час. Так, наприклад, в Таїланді, Індії, Пакистані, Туреччині і Китаї цей колір користується особливою популярністю. Звичайно, традиційні вбрання сучасних східних наречених зазнали впливу заходу і стали більш розкутими, спокусливими і привабливими.

Червоне весільне плаття символізує цілеспрямованість, енергійність і величезну силу духу. В Японії червоний колір уособлює сімейне благополуччя, в Китаї таке плаття є символом, який приносить багатство. Червоний колір сукні нареченої на Сході завжди був традиційним, тоді як білий колір у азіатів асоціювався виключно з жалобою.

Милі нареченої, колір вашого весільного наряду вибирати тільки вам. І якщо повір’я і прикмети збуваються лише інколи, то взаємна повага і довіра завжди буде запорукою щасливого шлюбу і міцних, тривалих відносин.