Флоатінг – що це таке, як проходить процедура і для чого вона потрібна?

By | 31.10.2018

Флоатінг – що це таке, як проходить процедура і для чого вона потрібна?
Тим, хто був на Мертвому морі, легко уявити флоатінг, що це таке. Їм знайоме відчуття спокою і розслаблення від стану невагомості. А воно створюється шляхом занурення втомленого тіла в насичений розчин солі.

Сучасні люди, незалежно від гендерної приналежності, живуть в скаженому ритмі. Нескінченний потік інформації, фізичні та емоційні навантаження перевантажують розум і не дають тілу відпочити після важкого робочого дня. Рідко випадає можливість дійсно відпочити тілом і душею. Але варто дізнатися, що це таке флоатінг, як всі проблеми відійдуть на задній план. Це унікальний спосіб зняти напругу і по-справжньому відпочити від повсякденних турбот.

Що таке флоатінг-терапія?

Ця процедура в останні кілька років придбала велику популярність, але що таке флоатінг, знають одиниці. Отже, флоатінг – це розміщення людини в замкнутому просторі, в якому розташовується посудину у вигляді ванни, наповнений насиченим сольовим розчином. Людину поміщають у воду і, за бажанням, або накривають зверху, або залишають ванну у відкритому стані. Таким чином тіло як би знаходиться в невагомості. Процедура допомагає людині побути наодинці з собою, відпустити весь негатив і насолодитися станом спокою.

Що таке флоатінг-камера?

Камера сенсорної депривації – посудина глибиною не більше 25 см, в який заливається 30%-й сольовий розчин. Температура рідини дорівнює температурі тіла здорової людини (36,6 градусів). За рахунок високого вмісту солі у воді, людина не торкається дна та відчуває стан невагомості. Перша флот-камера була винайдена у 1972 році Джон Ліллі. Після вивчення її корисних властивостей камеру почали випускати під назвою «Самадхі». А свою сучасну назву вона отримала відносно недавно, тоді всі дізналися про таку процедуру, як флоатінг, що це таке.

Як працює камера сенсорної депривації?

Флоатінг-камера являє собою посудину, ізольований від зовнішніх дратівливих факторів, наповнений у високій концентрації сольовим розчином. Капсула, як правило, має кришку. Людина перед зануренням приймає душ, вставляє беруші у вуха, і заходить у воду. За бажанням, можна закрити посудину і опинитися в темному просторі наодинці з собою. Чудотворну дію флоатінгу досягається за рахунок відходу людини у самого себе. Повне розслаблення сприяє перезавантаження організму і відновлення здоров’я.

Флоатінг – показання та протипоказання

Флоатінг-капсула має масу корисних властивостей і плідно впливає на організм. За допомогою цієї процедури можна розслабитися, набратися сил і навіть поправити здоров’я. Процедура розкриває приховані можливості організму і сприяє його відновленню. Сеанс триває в середньому 60 хвилин. Однак при всій корисності камера має і ряд протипоказань, і їх необхідно знати так само, як і відповідь на питання, флоатінг – що це таке.

Флоатінг – свідчення

Флоатінг для спортсменів має особливий пріоритет і не конкурує з іншими подібними процедурами. Стан невагомості допомагає розслабитися, відпустити думки, відпочити всім тілом. Це те, що потрібно перед серйозними навантаженнями. Якщо ви ставите питанням, флоатінг – що це таке, і для кого він буде корисний, то відповідь вам сподобається. Флоатінг корисний всім, хто не має до нього прямих протипоказань.

Процедура флоатінгу показана при таких станах і хворобах:

 • Стрес. Один сеанс займає близько 60 хвилин, але тіло за цей час відновлюється, як після 8-годинного сну. В процесі розслабляються всі м’язи і нервова напруга знімається.
 • Флоатінг при вагітності. Корисний флоатінг для вагітних з-за наявності у воді англійської солі. Організм віддає зайву рідину, а разом з нею позбавляється від зашлакованості і шкідливих речовин. Шкіра у вагітних вимагає особливого до неї відношення, тому флоатінг тут буде корисний. З його допомогою поліпшується кровообіг і шкіра стає більш підтягнутою.
 • Флоатінг при псоріазі. Розчин англійської солі має антисептичну та бактерицидну властивості. Але при цьому він не має подсушивающего шкіру ефекту. Флоат-камера буде дуже корисна людям, що страждають цією недугою. Ще один плюс в тому, що процедура допомагає нормалізувати психологічний стан хворого на псоріаз.
 • Флоатінг при безплідді. Більшість жінок не можуть завагітніти з-за постійної напруги. Звідси безліч захворювань, і неправильна робота організму. Флоатінг допоможе позбутися від цього. Для нормалізації стану рекомендується пройти курс з 10-ти процедур протягом одного місяця. Ефект від процедури в середньому триває від 2-х до 4-х днів.
 • Флоатінг – протипоказання

  Процедура чудово діє на організм та нормалізує роботу всіх органів, проте навіть для неї існують протипоказання. Найбільш часто задається питання – чи можна флоатінг вагітним? Можна, і навіть потрібно! Вагітній жінці необхідно вчасно розслаблятися і відпускати погані думки. Флоатінг – унікальна процедура, що дозволяє жінці в положенні опинитися в комфортних умовах на якийсь час.

  Протипоказання до процедури:

  • гіпертонія (підвищений тиск);
  • наявність хронічних захворювань у стадії загострення;
  • епілепсія;
  • астма;
  • хвороби вуха;
  • наявність на тілі відкритих ран або порізів;
  • стану алкогольного та наркотичного сп’яніння.

  Чим корисний флоатінг?

  Процедура буде корисна всім, крім людей з протипоказаннями. Флоатінг для схуднення використовується часто. Вода з англійською сіллю витягає з організму зайву воду і виводить шлаки. За рахунок цього організм омолоджується і людина худне. Флоатінг дає тілу нові сили, і воно самостійно починає усувати хвороби. У вертикальному стані людина витрачає 80% своєї енергії на підтримання організму. В камері ж тіло тримається на воді самостійно, тому ці 80% починають працювати на те, щоб усунути наявні розлади.

  Як проходить флоатінг?

  Камера сенсорної депривації являє собою посудину, що нагадує ванну. Перш ніж приступити до процедури, людину відправляють до фахівця з флоату. Він визначає індивідуальні особливості відвідувача, оптимальний час перебування в капсулі, і наявність протипоказань. Тільки після консультації людина допускається в камеру. Капсула, як правило, знаходиться в невеликій кімнаті.

  Флоат-камера наповнюється водою з розчиненою в ній сіллю. Температура води повинна бути 36,6 градусів для того, щоб людина не відчував її наявності. Капсула оснащена «кришкою», яку за бажанням людина може закрити самостійно відкрити, коли йому буде потрібно. У закритій камері відвідувач лежить в темряві і відчуває себе в невагомості. Це дозволяє максимально розслабитися і насолоджуватися відсутністю зовнішніх подразників.

  Як підготуватися до флоатингу?

  Перед тим як провести Флоатінг, підготовка передбачає кілька основних етапів:

 • Проходження перед процедурою спеціаліста та отримання дозволу на відвідування камери.
 • За кілька днів до процедури не варто робити епіляцію або голитися. Навіть дрібні подряпини на тілі можуть все зіпсувати. Наявність ран або порізів і зовсім є протипоказанням.
 • Останній прийом їжі перед флоатінгом повинен бути за 2-3 години.
 • Перед зануренням необхідно зняти всі прикраси і повністю роздягтися. Купальник не знадобиться, на процедурі ніхто крім вас бути присутнім не буде.
 • На вході необхідно взяти рушник, тапочки і обов’язково заткнути вуха берушами.
 • Якщо людина страждає на клаустрофобію чи боїться темряви, він може взяти на флоатінг додаткове джерело світла або залишити камеру відкритою.
 • Процедура флоатінг

  Флоатінг-терапія включає в себе наступні етапи:

 • Перед процедурою людина обов’язково приймає душ, встромляє у вуха навушники і проходить в кімнату з флоат-камерою. Кімната повинна бути шумоизолированная.
 • На початку процедури включається розслаблююча музика і підсвічування (якщо вона є). Це допомагає налаштуватися і розслабитися.
 • Далі людина занурюється у воду і, за бажанням, закриває кришку камери. Якщо це перший сеанс, краще залишити капсулу прочиненими.
 • Після занурення необхідно максимально розслабитися і насолоджуватися моментом. Тривалість процедури від 45 хвилин до 1 години.
 • Після закінчення сеансу, вам запропонують прийняти душ.
 • Як часто можна проходити флоатінг?

  Цим питанням цікавляться ті, хто з побоюванням ставиться до даної процедури, а також люди, у яких є небезпечні захворювання. Наприклад, флоатінг протипоказаний при гіпертонії, але якщо протипоказань немає, то проходити процедуру можна 1-2 рази в тиждень. Як правило, флоатінг призначається сеансами за 10 днів протягом одного місяця. Але тут все залежить від стану відвідувача. Більшість зазначає плідну вплив вже після першої процедури.