Можна йти на весілля в чорному платті?

By | 02.09.2015

Можно идти на свадьбу в черном платье?

У цій статті ми розберемо в деталях настільки мучащий жінок питання: чи можна йти на весілля в чорному платті, і наскільки це вплине на реакцію оточуючих.

Весілля – це завжди миле серцю, урочисте і дуже хвилююча подія. А наречена на весіллі завжди королева урочистості – і за статусом, і за зовнішнім виглядом повинна бути найкрасивішою у цей чарівний день. Традиційно, вона повинна бути одягнена в пишну весільну білу сукню. Правда, в наш час, іноді існує деякий відхід від цих традицій, у зв’язку з чим нерідко зустрічаються і інші кольори і фасони весільних нарядів. Наприклад, у рожевих тонах або навіть до червоних. Бувають і готичні весілля, на яких наречена може постати перед гостями навіть у сукні чорного кольору – але це, звичайно ж, абсолютне виключення з правил.

А от чи можна іншим дівчатам і жінкам, простим гостям або свідка, прийти на чиєсь весілля, надівши плаття чорного кольору? Буде це доречно? І в якому випадку? Що кажуть про це правила етикету?

Як відреагують інші гості, якщо прийти на весілля у чорній сукні

Взагалі, за правилами етикету, вбрання чорного кольору символізують траур і асоціюються у людей зі скорботою. А весілля, скорбота, і жалоба – звичайно, несумісні категорії. Тому, досить часто і в багатьох суспільствах, прийти в чорній сукні на весілля немислимо. Це буде вважатися порушенням етикету і поганим тоном.

Але, на щастя, це не можна стверджувати з повною впевненістю у всіх абсолютно випадках. Адже чорне плаття може виглядати прекрасним, якщо воно не схоже на жалобну.

До речі, треба також згадати про те, що не у всіх країнах чорне плаття символізує траур. Так, наприклад, в Італії як раз навіть прийнято гостям приходити на весілля у чорних сукнях. Для італійців цей колір наряду вважається насамперед самим елегантним і стильним. Звичайно ж, ця елегантність досягається тільки при ретельному підборі відповідних поряд стильних і дорогих прикрас, аксесуарів. Але це в Італії. А у нас?..

Так можна одягати на весілля чорне плаття?

Можно идти на свадьбу в черном платье?

Так, фахівці стверджують, що можна. Якщо зуміти правильно обіграти наряд, заснований на чорному платті. Треба зробити його доречним на весільному торжестві. Як? Завжди можна красиво одягнутися, підібрати до нього прикраси і розбавити чорний колір сукні відповідними аксесуарами яскравих, життєрадісних кольорів. І, перетворити загальний вигляд наряду в цьому випадку суворого і траурного в позитивний або витончений і святковий. Наприклад, якщо до маленького чорного плаття підібрати не дрібні прикраси яскраво-бірюзового кольору або кольору фуксії – то такий наряд обов’язково буде досить життєрадісною, і в ньому можна буде піти на весілля. Крім прикрас, поряд з чорного плаття, можна підібрати кольорову накидку або болеро, ошатний пояс, туфлі і взяти кольорову сумочку або клатч. Крім кольорових життєрадісних кольорів, чорний колір сукні ще можна розбавити сріблястими або перловими предметами туалету і аксесуарами для отримання більш витонченого і жіночного стилю вигляду гості.

Але, варто нагадати, що при цьому дуже бажано заздалегідь обумовити свій туалет, заснований на чорному платті, з винуватицею торжества – нареченою. Треба бути впевненою в її згоду на це, адже може статися так, що для неї чорне вбрання гості стане неприємним сюрпризом. І, тоді цей факт, звичайно ж, може зіпсувати їй настрій на її головному в житті святі.