Облисіння у чоловіків: причини алопеції і боротьба з випадінням волосся

By | 24.12.2015

Облысение у мужчин: причины алопеции и борьба с выпадением волосВтрата волосся людиною відбувається щодня. В нормі за добу людина не повинна втрачати більше 100 волосся. При надмірній втраті локонів необхідно вживати заходів самостійно або звернутися до трихолога. Порівняно з жінками у чоловіків алопеція виявляється більш агресивно і зустрічається в кілька разів частіше. Наприклад, у чоловіків у віковій групі від 40 до 50 років ризик облисіння становить понад 50%. Облисіння у чоловіків зазвичай починається з потиличної області, переходячи на маківку, але у деяких випадання починається з лобово-скроневих залисин.

Причини випадіння волосся

    активність гена облисіння, обумовлена спадковістю; надлишок тестостерону в організмі; підвищена чутливість волосяних цибулин до чоловічих статевих гормонів; підвищена активність ферменту 5-альфа-редуктази, що перетворює тестостерон в дигідротестостерон. Стресові стани; Порушення в раціоні харчування; Тяжкі інфекційні процеси (туберкульоз, сифіліс); Травми і опіки шкіри голови; Захворювання щитовидної залози; Інтоксикації важкими металами (миш’як, кадмій, ртуть); Прийом лікарських засобів (протипухлинні, антидепресанти, нейролептики).

Важлива роль при облисінні належить тестостерону. Саме тестостерон викликає фазу росту волосяних фолікулів, що виробляють тонкі мляві волосся, а ген облисіння запускає подальші процеси і провокує раннє облисіння. Тому найголовнішою причиною випадіння волосся у чоловіків можна назвати андрогенетический фактор, що провокує ослаблення і втрату пасм. Цей фактор сприяє розвитку андрогенетичної, дифузної або осередкової алопеції. Андрогенне облисіння зустрічається у 80% лисіючих чоловіків і характеризується появою залисин в лобових зонах і поредением на маківці. При цьому потиличні області не страждають, тому що фолікули, розташовані там, не чутливі до чоловічих статевих гормонів. При дифузній втрати локонів порідіння відбувається рівномірно по всій голові, при осередкової починається з округлих вогнищ різних розмірів, поступово зливаються один з одним.

Діагностика алопеції у чоловіків

Першим кроком на шляху до лікування облисіння є діагностика причини та виду алопеції. Сучасні методи діагностики включають в себе

Загальні методи діагностики:

    Загальний аналіз крові; Біохімічний аналіз крові; Аналіз крові на вміст гормонів щитовидної залози, Аналіз крові на вміст статевих гормонів в організмі.

Спеціальні методи діагностики

    Трихограма або фототрихограмма (діагностична процедура, при якій досліджуються волосся, шкіра голови, коріння волосся за допомогою микровидеокамеры з різним збільшенням при різних фазах росту); Спектральний аналіз волосся (метод діагностики, який досліджує склад мікроелементів в організмі, причини хвороб, порушення мінерального обміну, порушення харчування); Проба волосся з потягуванням (злегка тягнуть волосся і дивляться випаде чи ні); Дослідження на грибкове ураження за допомогою лампи Вуда; Дослідження на лущення шкіри (при цьому шкіра голови обробляється гідроксидом калію).

Лікування алопеції у чоловіків

Облысение у мужчин: причины алопеции и борьба с выпадением волосЯк зупинити облисіння? Трихологи при алопеції у чоловіків призначають антиандрогенную терапію, в тому числі медикаментозну та за народними рецептами. Така терапія допоможе припинити випадання волосся, але не відновить колишню густоту і пишність шевелюри.

Самим популярним і ефективним препаратом від випадіння волосся вважається Міноксидил. Основна дія Міноксидилу – продлевание фази росту волоса, тобто прямий вплив на волосяні цибулини.

Випускається Міноксидил у вигляді лосьйону або піни під назвою Регейн , які необхідно наносити на ділянки облисіння. На сьогоднішній день це одне з найсильніших ліків від облисіння у чоловіків.

Найкращі результати дає комбінований прийом Міноксидилу з Фінастеридом. Фінастерид (Пропеция, Финаст) знижує вироблення дигідротестостерону в організмі, а значить і пошкодження фолікулів. Вже після трьох місяців вживання всередину волосся припиняє випадання. На жаль, після відміни препарату втрата волосся відновлюється. Існують препарати з антиандрогенной активністю, які призначаються трихологами в поєднанні з мезотерапією, мазями, гелями для стимуляції росту нового волосся.

При лікуванні гнездной (або осередкової алопеції) ділянки ураження обколюють глюкокртикостероидами, хоча це дає лише тимчасовий ефект.

Головна небезпека медикаментозного пригнічення вироблення тестостерону проявляється в зниженні лібідо і збільшення молочних залоз у чоловіків.

При малій ефективності терапії лікарськими засобами єдиним виходом для лікування андрогенної алопеції залишається радикальний метод — пересадка волосся. У цьому випадку волосся з потиличної області, де фолікули менше чутливі до тестостерону, пересідають на лобову і тім’яну області.

Немедикаментозні методи

Позитивні відгуки отримує такий засіб від облисіння у чоловіків, лікування лазерним випромінюванням низької інтенсивності. Медичні облучающие прилади у вигляді гребінця стимулюють кровообіг в області ослаблених фолікулів та харчування по всій довжині волосся. Рекомендується курсове опромінення протягом року. Цікаво, що результат після припинення лікування нікуди не пропадає.

У косметологічному кабінеті для боротьби з облисінням запропонують дарсонвалізацію, кріомасаж, електрофорез, рефлексотерапію, озонотерапію, мезотерапію. Кожен метод хороший по-своєму, але ефекти фізіотерапії носять тимчасовий характер і повинні застосовуватися в комплексі з медикаментозним лікуванням.

Даються рекомендації щодо зміни харчового раціону: різке обмеження дратівливої їжі (спеції, гострі і солоні страви, алкоголь, кава, борошняні вироби, продукти швидкого приготування, чіпси, сухарики, газована вода), частіше вживати газовану воду, свіжі овочі, фрукти, горіхи, і кисломолочні білкові продукти, пропити курс мультивітамінів. Прийом полівітамінних комплексів, біологічно активних добавок заповнить дефіцит поживних речовин в організмі, допомагає позбутися такої хвороби як облисіння у чоловіків.

Купуючи шампуні від облисіння для чоловіків і маски, звертайте увагу на склад. В ідеалі в засобі повинні міститися один з наступних компонентів: пантенол, рослинні екстракти, нікотинова кислота, камфора, ментол, спирт, аминексил, трикомин.

При малій ефективності медикаментозного лікування випадіння волосся у чоловіків лікарськими засобами єдиним виходом для лікування андрогенної алопеції залишається радикальний метод — пересадка волосся. У цьому випадку волосся з потиличної області, де фолікули менше чутливі до тестостерону, пересідають на лобову і тім’яну області. Пересадка волосся не дає гарантії, що втрата пасм не відновиться. Справа в тому, що при генетичних і гормональних причини цей метод є симптоматичним, не впливаючи на провцирующий фактор.

Методи народної медицини

Мудра природа подбала і про лікуванні облисіння у чоловіків. Зустрічаються рослини, що володіють чудовою здатністю знижувати дію 5-альфа-редуктази.

    Настоянка червоного перцю Гірчичні маски Маски з цибульним соком Компреси з масел від випадіння волосся Цинк та інші вітаміни від алопеції

Втирання в місця облисіння настоянки червоного перцю, відвар кореня лопуха, цибульний сік. Місцевоподразнюючу дію цих рослин здатне посилити приплив крові до місць облисіння.

Компреси з масла жожоба, масло авокадо, масло зародків пшениці, кунжутна, оливкова, кокосова. Натуральні масла здатні проникати через кутикулу волосся і ліпідний шкірний бар’єр. Краще всього застосовувати масла в комплексній терапії алопеції. Намочіть тампони маслом і прикладіть до хворого місця, укрийте голову шапочкою, залиште на 2-3 години. Можливе застосування цих масел всередину.

Цинк і вітамін В6 також пригнічують активність 5-альфа-редуктази. Цинк входить до складу багатьох мазей, гелів, біологічно активних добавок, вітамін В6 міститься в зернових, пивних дріжджах, яловичині, курячих яйцях, а також у мультивітамінних комплексах. Перш ніж думати, як вилікувати облисіння, необхідно встановити причину.

Засоби народної медицини не можуть стати єдиним шляхом вирішення андрогенетичної алопеції. Застосовуючи засоби як традиційної, так і нетрадиційної медицини, у лікуванні облисіння стане запорукою успіху.

Не варто чекати швидкого ефекту від лікування облисіння, при правильному підході результат стане помітним лише через кілька місяців. Андрогенну випадання волосся у чоловіків вважається найбільш важко піддається до лікування серед інших видів алопеції.

    Масаж шкіри голови Уникнення стресів Відмова від шкідливих звичок Вітаміни та біологічні добавки

Найкраще робити масаж волосистої шкіри голови після купання, коли шкіра розпарені і найбільш сприйнятлива до масажу. Після масажу можна обернути голову гарячим рушником.

Профілактика чоловічого облисіння

Якщо ви знаєте, що у вашого батька або діда було раннє облисіння, то почніть вживати заходів до появи ознак недуги у вас. Постарайтеся усунути стресові фактори.
Уникнути стресу дуже важко. Але не варто забувати, що гормони, що виробляються при стресі, опосередковано сприяють розвитку алопеції.

А значить, намагайтеся не нервувати через дрібниці і приймайте заспокійливі при сильних емоційних переживаннях.

Спробуйте зробити самомасаж волосистої частини голови щодня перед відходом до сну. Найкраще робити масаж волосистої шкіри голови після купання, коли шкіра розпарені і найбільш сприйнятлива до масажу. Після масажу можна обернути голову гарячим рушником. Подібний масаж зніме накопичене за день напругу і дасть приплив крові до проблемних ділянок.

Добре б періодично проходити курси поживних і зміцнювальних масок для волосся, як магазинних, так і за народними рецептами. З народної медицини найкращим зміцнюючою дією славляться гірчиця, сік цибулі, настоянка червоного перцю і дріжджі.

Бережіть свою голову, не забуваючи про головному уборі в холодну пору року, а також від прямих сонячних променів. Не зловживайте феном і укладальними засобами, користуйтеся масажною гребінцем з кульками на кінцях.

По можливості позбавтеся від такої шкідливої звички, як куріння. Результати досліджень показали, що при викурюванні лисіючим людям чоловіком пачки сигарет в день, втрата волосся значно посилюється. Нікотин викликає множинний спазм судин, в тому числі і на голові, тому порушується живлення волосяного фолікула.

Вживання спиртних напоїв разом з курінням сигарет викликає множинний спазм капілярів, у тому числі на голові. Звужені судини не можуть живити в потрібній мірі волосяні фолікули, внаслідок чого порушується живлення коріння волосся.

Прийом полівітамінних комплексів, біологічно активних добавок заповнить дефіцит поживних речовин в організмі.
Тепер ви знаєте все про причини, діагностики, лікування, профілактики андрогенної алопеції у чоловіків. Не пускайте облисіння на самоплив, скористайтеся нашими порадами і поспішіть звернутися до фахівця.