Причини випадіння волосся, облисіння на голові дитини, лікування та профілактика

By | 24.12.2015

Алопеція – це помітне порідшання волосяного покриву, яке характеризується не тільки випаданням волосся, але і їх ламкістю, а також нездатністю відновлюватися й рости знову. У сучасній педіатрії все частіше виникає така проблема як випадання волосся у дітей. Однак звичайний педіатр не може поставити такий діагноз. Для його підтвердження необхідно повне обстеження дитини відразу у кількох спеціалістів: ендокринолога, невролога, імунолога і т. п. На підставі результатів всебічного обстеження тільки дитячий трихолог може зробити правильний висновок.

Види алопеції у дітей

Алопеція у дітей буває трьох видів:

    Вогнищева – волосся випадає вогнищами, як правило, округлої форми лише на деяких ділянках голови; Тотальна – волосся випадає по всьому волосяного покриву голови, тобто тотальна алопеція являє собою повне випадання волосся на голові; Універсальна – волосся випадає не тільки на голові, але і по всьому тілу. Слід зазначити, що облисіння у дітей на голові зустрічається набагато частіше, ніж універсальна алопеція. Це пов’язано з причинами, що викликають цю патологію.

Причини випадіння волосся

Найчастіше алопеція вражає дітей у віці від 5 до 14 років. Однак причини втрати волосся можуть бути найрізноманітнішими. Перелічимо основні з них:Причины выпадения волос, облысение на голове ребенка, лечение и профилактика

      Спадкова схильність — обумовлена наявністю генетичних порушень, які передаються дитині від батьків. Причиною можуть бути також нестача яких-небудь мікроелементів в організмі дитини, порушення обміну речовин або спадкові захворювання. Порушення ендокринної системи: цукровий діабет, гіпотиреоз (недолік гормонів щитовидної залози). Дитина з такими захворюваннями повинен стояти на обліку у лікаря ендокринолога. Лікуючий лікар призначить дитині відповідне дієтичне харчування, фізичні вправи, правильний курс лікування і буде направляти його на періодичні обстеження для постійного моніторингу стану дитини. При зникненні ознак ендокринних захворювань, волосся дитини поступово відновляться.

Інфекційні захворювання. Це може бути як локальне ураження інфекцією (запалення ясен, хвороби зубів, апендицит тощо), так і загальні інфекційні захворювання (вітряна віспа, запалення легень, грип). Як правило, після позбавлення від цих захворювань ріст волосся відновлюється. Грибкові захворювання. До них відносять стригучий лишай, паршу і мікроспорію. Наявність травм, опіків в області волосяного покриву, а також схильність до трихотилломании. Стреси і психологічні травми. Батькам слід уважно ставиться до змін психологічного стану своєї дитини.

Лікування алопеції у дітей

Потрібно зуміти вчасно допомогти малюкові правильно ставитися до виникаючих на його шляху різноманітним життєвим ситуацій. Дитину слід заспокоїти і емоційно підтримати у важкий для нього період. Після дружньої бесіди за теплим м’ятним чаєм з медом, можна приготувати дитині заспокійливу хвойну ванну з морською сіллю, а перед сном зробити розслабляючий масаж. Лікування випадіння волосся у дітей краще всього довіряти професійним лікарям або звернеться до дитячого трихолога, так як в основному це захворювання викликане стресом.

Якщо батькам самостійно не під силу впоратися з тривожним психологічним станом дитини, то його слід показати дитячого психолога, не зашкодить так же прийом вітамінів для дитини, але всі тільки після консультації з лікарем.

Знаючи ці ймовірні причини виникнення облисіння у дітей, можна уникнути розвитку даного захворювання. Так само часто зустрічається випадання волосся у грудної дитини.
Головне, більше приділяти уваги своїй дитині, вчасно лікувати з’являються хвороби та своєчасно звертатися до лікаря.