Спіраль від вагітності: як ставлять, як виглядає, види спіралей

By | 20.08.2015

Спіраль від вагітності відноситься до засобу контрацепції, яке вважається одним з найбільш ефективних. Внутрішньоматкова спіраль являє собою раму з еластичного пластику, навколо якої намотана мідний дріт. Мідь, в даному випадку, виконує протизаплідні функції, оскільки впливає на рухову активність сперматозоїдів. Величезна кількість жінок вибирають саме цей спосіб контрацепції

Спіраль від вагітності: як ставлять, як виглядає, види спіралей

Спіраль від вагітності відноситься до Засобу контрацепції, яке вважається одним з найбільш ефективних. Внутрішньоматкова спіраль являє собою раму з еластичного пластику, навколо якої намотана мідний дріт. Мідь, в даному випадку, виконує протизаплідні функції, оскільки впливає на рухову активність сперматозоїдів. Величезна кількість жінок вибирають саме цей спосіб контрацепції. Перед тим як поставити спіраль проти вагітності, потрібно знати, як здійснюється процес, які переваги має і протипоказання.

Як ставлять спіраль від вагітності Види Що ще слід знати Протипоказання і побічні ефекти

Спираль от беременности: как ставят, как выглядит, виды спиралей

Як ставлять спіраль від вагітності

Після пологів, абортів жіноча спіраль від вагітності вводиться через три місяці в порожнину матки. Здійснюватися процедура повинна тільки гінекологом. Принцип дії спіралі від вагітності достатньо проста: вона не дає плодному яйцю закріпитися в матці.

Сама процедура не доставляє ніякого дискомфорту жінці, про тривалості становить приблизно десять хвилин. Іноді для здійснення маніпуляції потрібно місцева анестезія.

По закінченні місяця пацієнтка повинна прийти до лікаря, який зробить огляд і переконатися, що спіраль встановлена правильно. Після цього можна Жити статевим життям, не переживаючи про незапланованої вагітності. Для профілактичних оглядів досить приблизно раз на півроку відвідувати лікаря.

Спіраль можна ввести в будь-який період, але найкращим періодом для встановлення цього контрацептивного засобу — четвертий-восьмий день менструації. Робити це краще в цей час тому, що вагітність у ці дні теоретично неможлива, а слизова матки є не такою вразливою, при цьому канал шийки матки відкритий, тому спіраль вводиться практично безболісно.

Жінка не відчуває дискомфорту при статевому акті. Дуже рідко чоловіки відчувають кінці ниток. Якщо це буде доставляти незручності, пацієнтка може прийти до лікаря. Спеціаліст вкоротить нитки швидко і безболісно.

Ефективність цього способу дуже висока і становить майже 100 відсотків. Термін служби спіралі — від двох до п’яти років. Багато хто думає, що після її видалення більше не буде здатності до зачаття. Так, таке трапляється, але дуже рідко. В основному це відбувається з-за неправильно проведеної процедури щодо введення спіралі. Ось ще одна причина, по якій необхідно підходити до питання вибору лікаря-гінеколога особливо уважно.

Види

Зовні спіралі різного виду схожі один з одним. Їх форма являє собою літеру Т. Як вже було сказано вище, на основу намотана тонка мідна або срібна (рідше) дріт. Пластикова основа виготовляється з додавання сульфату барію, що б була можливість отримати дані про розташування внутрішньоматкової спіралі при рентгені.

Існує два види спіралей від вагітності: що містять метали та містять гормони. У першому випадку ніжку спіралі обплітає мідь. У другому спіраль з синтетичними гормонами впливає на рівень в’язкості маткової слизу і змінює адгезивні властивості слизової. Це не дає заплідненої яйцеклітини прикріплятися до стінок матки.

Що ще варто знати

Спіраль від вагітності рекомендована жінкам, у яких є постійний статевий партнер: це засіб контрацепції не захищає від венеричних захворювань. Перед тим як поставити її, фахівець повинен переконатися, що немає ніяких протипоказань. Пацієнтка повинна здати всі необхідні аналізи, пройти УЗД матки. Процедура повинна проходити тільки в спеціалізованих установах.

Важливо розуміти, що через спіралі може збільшитися тривалість менструального циклу. Якщо це приносить жінці незручності, лікар призначає спеціальні кровоспинні препарати, які усувають різні малоприємні відчуття. Якщо і це не допоможе, краще провести процедуру з видалення спіралі.

У жінки може боліти внизу живота, також може початися кровотеча. Зазвичай це відбувається у родили жінок в перший час після процедури. Зустрічаються випадки (1-2 відсотка), коли цей засіб контрацепції випадає з порожнини матки.

Протипоказання і побічні ефекти

Існують протипоказання, при яких здійснювати процедуру ні в якому разі не можна:

    • вагітність; • рак статевих органів і т. д.

Якщо ви не знаєте, як вибрати спіраль від вагітності, слід порадитися з лікарем, який на підставі ваших аналізів і досліджень підбере максимально підходящий для вас варіант. Також він врахує бюджет, який ви можете виділити на купівлю кошти. Так, він скаже, яка спіраль від вагітності краще підходить вам більше всього.

Слід згадати і про побічні ефекти, яким володіє спіраль від вагітності:

      • кровотечі; • може травмуватися шийка матки; • можливе виникнення перфорації матки (в окремих випадках); • збільшується ризик виникнення

Позаматкової вагітності

    .

Також це засіб контрацепції може пошкоджувати ендометрій, з-за цього можуть відбуватися кровотечі. Але таке зустрічається не часто.

Як видно, такий спосіб захисту від небажаної вагітності підходить більшості представниць прекрасної статі, але виключення все ж існують. Якщо такий засіб вам не підійде, лікар порадить вам інші ефективні методи контрацепції.