Золоті рибки: догляд та утримання

By | 11.07.2015

В першу чергу це обумовлено тим, що догляд та утримання золотих рибок не становлять складності навіть для початківця акваріуміста. Бажаючим завести таких вихованців ми розкажемо, як доглядати за золотими рибками.

Золоті рибки: догляд та утримання

Зміст золотих рибок в акваріумі — захоплююче і пізнавальне заняття. Цей підвид золотого карася користується заслуженою популярністю у всьому світі. В першу чергу це обумовлено тим, що догляд та утримання золотих рибок не становлять складності навіть для Початківця акваріуміста. Бажаючим завести таких вихованців ми розкажемо, як доглядати за золотими рибками.

Особливості змісту Акваріум Обладнання для акваріума Температура і якість води Грунт і рослини Сусіди Особливості догляду

Золотые рыбки: уход и содержание

Особливості змісту

До умов утримання золоті рибки не пред’являють особливих вимог. Найбільш невибагливі — веерохвосты і риукины. Для утримання таких порід, як телескоп, звіздар, оранда, ранчу, львиноголовка, водяні очки і перлина, потрібні певні навички рибництва.

Правила утримання акваріумних золотих рибок продиктовані їх поведінковими і фізіологічними особливостями. Вони постійно копаються в грунті, перевертають його, так і норовлять викопати або висмикнути рослини. А завдяки великій кількості поглинається ними їжі, продукти їх життєдіяльності стають основним джерелом Забруднення води.

Акваріум

Для утримання золотих рибок краще вибрати просторий акваріум, причому на кожну особину повинно припадати не менше 50 літрів об’єму. Тільки у випадку, якщо планується заселити його вже дорослими особинами, і при наявності хорошої аерації, щільність заселення можна злегка збільшити. В іншому випадку рибки не будуть добре розвиватися, а частота прибирання акваріума зросте в кілька разів.

Риби не вимогливі до форми акваріума, але для полегшення догляду за золотими рибками краще зупинити свій вибір на класичної прямокутної його формі. Відстань від ґрунту до поверхні води не повинна перевищувати 50 див. Дотримання цих рекомендацій скоротить час збирання і полегшить її, а водні рослини будуть отримувати достатню кількість світла.

Обладнання для акваріума

Догляд та утримання золотих рибок вимагають наявності стандартного акваріумного обладнання:

    • підсвічування, потужність якої визначається потребами рослин; • потужний фільтр для ефективного видалення продуктів життєдіяльності; • хороша аерація — одна з обов’язкових умов правильного змісту золотих рибок в акваріумі, тому необхідний потужний компресор; • сифон для прибирання; • скребок для зняття нальоту і водоростей зі скла.

Температура і якість води

Температура води для утримання золотих рибок повинна підтримуватися в межах 21-29 про С. Показник кислотності води не впливає на їх розвиток, а лужність не повинна бути нижче 8 о. Рибки добре переносять солоність 12-15%, а в разі поганого їх самопочуття у воду рекомендують додавати кухонну сіль з розрахунку 5-7 г/л. Не забувайте, що підвищення концентрації солі може негативно позначитися на рослинах.

Грунт і рослини

Розміри частинок грунту в акваріумі, де містяться золоті рибки, повинні бути не менше 5 мм Цим вимогам найкраще відповідають крупний гравій і галька. Такий грунт рибки не зможуть перевертати, викопувати рослини і піднімати забруднення з дна.

Сусідство золотих рибок з рослинами не завжди протікає вдало. Великий грунт неприйнятний для більшості представників акваріумної флори, крім того, ці всеїдні риби з задоволенням поповнюють свій раціон ніжними листками, іноді з’їдаючи рослина повністю. З цієї причини для спільного утримання із золотими рибками потрібно вибирати рослини з потужною кореневою системою і жорсткими листям. Для цього підходять більшість анубиасов, криптокорин, ехінодорусів, лимонник, кубушка, валлиснерия, саггитарии і эллодеи.

Сусіди

Умови утримання золотих рибок і їх дружелюбність дозволяють їм добре уживатися з іншими мешканцями акваріума, Наприклад з гуппі. Виняток роблять тільки для деяких різновидів, таких як вуалехвосты, телескопи, астрономи, водяні очки. Ці риби неповороткі і підсліпуваті, вони не завжди встигають вистачати корм, тому часто залишаються голодними. Крім того, у деяких з них є вразливі частини тіла (очі — біля телескопа, «мішки» — у водяних вічко), які інші риби можуть травмувати з необережності.

Особливості догляду

Акваріумісти часто задаються питанням, як правильно доглядати за золотими рибками, часто їх потрібно годувати і прибирати? Догляд за золотими рибками такий же, як і за більшістю видів риб.

Щотижня повинна проводитися часткова заміна води. Якщо густина помірна, то за один раз можна замінити до третини об’єму акваріума, в разі більшої заселеності — половину. Для заміни і доліва потрібно використовувати тільки відстояну воду.

Фільтри промивають у міру їх забруднення, а грунт очищають за допомогою сифона не рідше двох разів в місяць. Прибирання грунту краще поєднати з заміною води, щоб не піддавати мешканців акваріума додаткового стресу. Одночасно з збиранням проводять також чистку стекол від нальоту і водоростей. Так як риби часто риються в грунті, продукти їх життєдіяльності осідають на всіх поверхнях, що сприяє обростання їх зеленими водоростями. Декоративні елементи при забрудненні потрібно діставати, чистити щіткою і промивати проточною водою.

При догляді за акваріумними рибками, в тому числі і золотою рибкою, важливе значення має режим годування. Проводити його краще 2 рази в день, а кількість корму розраховують так, щоб риби встигали його з’їсти за 15 хвилин. Якщо риб перегодовувати, це може призвести до ожиріння, хвороб і безпліддя. Золоті рибки всеїдні, вони з задоволенням їдять як продукти тваринного походження — мотиль, трубочник, морепродукти, м’ясний фарш, так і рослинного — білий хліб, кашу без солі, салат, кропиву, водоплавні рослини. Залишки корму обов’язково необхідно прибирати сифоном після кожного годування.

Незважаючи на те, що догляд за акваріумом займає багато часу, краса підводних ландшафтів Прикрасить дім, а спостереження за резвящимися золотими рибками подарує оточуючим умиротворення.